Zróbmy coś... dla siebie i naszej okolicy ;)Każdy z nas słyszał o zakupach grupowych oferowanych przez różne serwisy - np. Groupon. Działalność taka kojarzy się z korzystnymi ofertami usług - sama kilkukrotnie skorzystałam z tego typu udogodnień (tak znalazłam najlepszą na świecie kosmetyczkę ;)) i byłam bardzo zadowolona z jakości świadczonych usług.

Serwis ten poszedł o krok dalej, promując lokalne inicjatywy i oferty społeczne zgłaszane... przez nas samych ;)
Do 1 września na platformie starter.groupon.pl możemy zgłaszać własne inicjatywy (coś, co można zrobić dla Twojego miasta - Krakowa, Poznania, Łodzi, Aglomeracji Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot), Warszawy czy Wrocławia oraz ich mieszkańców) bądź atrakcyjne oferty (coś, o czym marzysz, a co jest niedostępne w Twojej okolicy), które w kolejnym etapie na drodze głosowania będą walczyć o sześć grantów w wysokości 10 tysięcy złotych na realizację - bo w grupie siła, jak wiadomo (mówi nawet o tym bardzo ciekawy raport ;).Nawet stosunkowo niewielka inwestycja może przecież wywołać lawinę pozytywnych zmian w naszym najbliższym otoczeniu - mieście, osiedlu, dzielnicy...Nie każdy jednak wie, jak się za to zabrać ani do kogo zwrócić się o pomoc.

Czas od 2 do 15 września przeznaczony będzie na otwarte głosowanie, a w dniach od 23 września do 7 listopada zostaną wyłonieni zwycięzcy, a ich projekty poddane realizacji.

Szczerze zachęcam do przedstawienia swojej propozycji - może od dawna chodzi Wam coś ciekawego po głowie, ale jakoś nie było okazji lub chęci na urealnienie planów? Chwila pracy związana z rejestracją może zaowocować realizacją tej właśnie koncepcji ;).

Razem możemy więcej - wykorzystajmy społeczny potencjał ;)

Macie jakieś pomysły? ;)

14 komentarzy:

 1. pomysłu nie mam, ale bardzo podoba mi się taka inicjatywa;) bardzo fajnie to wymyślili;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow świetny pomysł - pogłowię się trochę może na coś wpadli! Super! Na pewno warto wspierać takie inicjatywy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna inicjatywa! Nie mieszkam już w Poznaniu, w przeciwnym wypadku na pewno coś bym poklikała ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że w kolejnej edycji rozszerzą działania ;)

   Usuń
 4. szkoda, że nie dotyczy to wszystkich miast. może w następnych etapach to rozszerzą? fajny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W Łodzi, aż huczy o tym i szczerze mówiąc zawsze miałam tyle pomysłów co by tu zmienić, a teraz pustka :c
  Anomalia

  OdpowiedzUsuń

Szablon dopasowała Karolina Gie