Pierwsze malunkowe próby po długiej przerwie - w szczytnym celu ;)
Jak już Wam wspominałam, z totalnie nieznanych przyczyn przez ponad trzy miesiące nie malowałam paznokci. Sama zwalam to po prostu na połączenie stresu, braku czasu i... lakierową impotencję :P. Okres ten niemniej już minął, jednak... pozostawił po sobie pewne ślady. Przede wszystkim - naprawdę wyszłam z wprawy w malowaniu, co za moment będziecie mieli okazję obejrzeć :P.

Na pierwszy ogień sprawiłam sobie dwukolorowy manicure z wykorzystaniem dwóch lakierów Astor z serii Quick&Shine: delikatnie pudroworóżowy 201 Before Sunshine i kremowy 101 Delicate Morning. Pierwszy z nich do pełnego krycia potrzebuje 2 cienkich warstw, natomiast drugi trzech (co zapewne związane jest z lekko "frenchowym" kolorem). 

Całość schnie szybko i bezproblemowo, a manicure przez 4 dni nie wykazuje śladów noszenia. To pierwsze testowane przeze mnie lakiery tej firmy i jestem bardzo mile zaskoczona ;). Bez "skórkowych" niedociągnięć się nie obyło, ale pracuję nad powrotem do formy :D.

Jasny odcień na paznokciu serdecznego palca miał stanowić bazę pod  Wzór do Naśladowania. O czym mówię? O akcji promującej symbol będący znakiem walki z rakiem krwi. Na paznokciu, mimo wielu prób nie wylądował, bo... cierpię na totalny brak zdolności w tej manualnej materii :/. Ale Was zachęcam do takiego wsparcia tej akcji ;)Światowy Dzień Walki z Rakiem Krwi obchodzony jest 28 maja. Mam nadzieję, że ta akcja Fundacji DKMS Polska zwiększy świadomość tego, że każdy może zachorować, a jednocześnie spowoduje wysyp zarejestrowanych dawców szpiku i wzrost prawdopodobieństwa znalezienia bliźniaka genetycznego. Każdy z nas, poświęcając chwilę może zostać zarejestrowany w bazie i w związku z tym dać komuś możliwość wyzdrowienia.

Pomagajmy!


14 komentarzy:

 1. Ładne kolorki lakierów :) Ten jasny mam bardzo podobny ale z innej firmy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również brałam udział w akcji, a od niespełna roku jestem zarejestrowana w bazie potencjalnych dawców szpiku - teraz za każdym razem jak dzwoni do mnie numer którego nie znam to już czuję ekscytację ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. krótkie, ale zadbane, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapożyczyłam zdjęcie wzoru do naśladowania, bo bardzo ładne, ale w szczytnym celu, więc mam nadzieję,że się nie gniewasz :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dopasowała Karolina Gie