Analizy składów - top 2016 roku!



Analizy składów są postami, których często poszukujecie na moim blogu. Przyznaję też, że bardzo lubię je tworzyć - rozkładanie INCI na czynniki pierwsze sprawia mi jakąś perwersyjną przyjemność :D. Nie wszystkie kosmetyki jestem w stanie przetestować (pierdyliardy kosmetyków, a ja tylko jedna ;)), dlatego też moje analizy pewnie niejednemu z Was pomagają przy zakupach kosmetycznych. W ramach pierwszego (z trzech) posta podsumowującego wpisy z zeszłego roku mam dla Was zestawienie wszystkich porównań składów 2016 roku. Opatrzyłam każdą króciutkim komentarzem i oczywiście linkiem do pełnej wersji. 

Zaczynamy!


Szampony Joanna z linii Prebiotycznej i Hypoalergicznej - ten post wielu z Was utwierdzi w przekonaniu, że producentom nie można wierzyć na słowo ;). Szampon prebiotyczny jest naprawdę ładnym składowo delikatnym myjadłem, natomiast jego "hypoalergiczny" brat z produktem do alergików ma tyle wspólnego co ja z baletem mongolskim. Całe porównanie dostępne jest TUTAJ.


Joanna Tradycyjna Receptura, składy szamponów - ta seria włosowych mazideł pojawiła się na jednej z Biedronkowych promocji, czym wzbudziła moją dużą ciekawość. Mogą zainteresować fanów mocniejszego domywania włosów. Pełne analizy składów dostępne są TUTAJ.


Vis Plantis Avena Vital Care - świetna linia dla cery wrażliwej od Elfa Pharm. Miałam okazję przetestować żel z tej serii (recenzja TUTAJ) - został nawet moim ulubieńcem. Pełna analiza dostępna jest TUTAJ.


Perfect Me by JF Malcolm - te kosmetyki do włosów (maski i szampony) pojawiły się najpierw w Biedronce w formie saszetek, by chwilę później zawojować sklep wielkimi słojami ;). Mają wśród Was wielu zwolenników - sama czaję się na słoiczek którejś z masek gdy coś zużyję. Analizy składów dostępne są TUTAJ.


Maski Dr Sante: Macadamia, Argan, Keratin - maski produkowane przez Elfa Pharm wzbudziły spore zainteresowanie, więc nie omieszkałam porównać ich składów. Są to produkty mocno proteinowe, jednak znajdziemy w nich także spore dodatki olejów. Pełna analiza - TUTAJ.


AA Profesjonalny Zabieg: Filler Przeciwzmarszczkowy i Laser Rozjaśniający - firma AA wypuściła wiele kosmetyków godnych uwagi, ale tych z całą pewnością do takowych nie zaliczę. Nieprzemyślane składy nie mają zbyt wiele wspólnego z tym, co deklaruje producent, a pełne porównanie znajdziecie TUTAJ.


Himalaya Herbals, seria z miodlą indyjską (Neem) - całkiem niezła seria przeznaczona do cer z problemami trądzikowymi. Ich maska jest wręcz legendarna, a tonik ma ciekawe właściwości związane z... porostem włosów ;). Pełna analiza dostępna jest TUTAJ.


Bielenda Studio AP Artisti Professional - seria proteinowych, interesujących kosmetyków do włosów od Bielendy. Pokusili się nawet o odżywki myjące! Pełna analiza serii - TUTAJ.


Szampony: Vinsvin, Stapiz, Numis Med - ta analiza była owocem mojej wizyty w drogerii Kosmyk. Nie mogłam się oprzeć przekazaniu Wam składów, których próżno było szukać w sieci ;). Analiza - TUTAJ.


Rival de Loop seria Zell Intense - po moich zachwytach nad wycofanymi już liniami Hydro i Regeneration nadszedł czas na nowości jeden z marek własnych Rossmanna. Obecnie testuję koncentrat pod oczy, ale cała jest warta uwagi. Analiza - TUTAJ.


Elancyl, linia kosmetyków przeciw cellulitowi - dobry przykład na to, że cena wcale nie musi iść w parze z bogatym składem. Zainteresowanych tematem zapraszam TUTAJ.


Ampułki Kallos - kusiły mnie naprawdę długo. W zasadzie do momentu, w którym miałam okazję w końcu obejrzeć ich składy. Moja ulubiona marka włosowa w tych produktach absolutnie się nie popisała. Dowody - TUTAJ.

Nowa seria Jantar Medica vs stara wersja Jantara - Farmona najprawdopodobniej stworzyła firmę-córkę Indeepharm, która produkuje linię Jantar w zmienionych formułach. Zdania na temat obu serii Jantar są podzielone (u jednych użytkowników działa jedna, u innych druga, obie lub w ogóle), jednak warto zauważyć, że w końcu do kultowych wcierek dołączono rozsądny aplikator. Analizy składów znajdziecie TUTAJ.


Kremy Miya Cosmetics myWONDERBALM - kremy, które szturmem zawojowały polską blogosferę ;). Nie powinno to nikogo dziwić - niewygórowana cena połączona ze sporą objętością i fajnymi składami daje zacne efekty, a dodatkowo cechuje się szybkim wchłanianiem i nie zmniejsza trwałości makijażu. Analizy składów dostępne są TUTAJ.


Vis Plantis Atopy Tolerance - świetna składowo seria przeznaczona dla osób o skórze wrażliwej, atopowej, skłonnej do przesuszania. Miałam okazję testować już krem do powiek i okolic oczu i powiem tyle - jest moc! Analizy składów - TUTAJ.


OleoKremy Biovax L'biotica - to chyba moje najbardziej pozytywne zaskoczenie tego roku. Absolutny hit sezonu dla moich włosów - może wybierzecie z nich coś dla siebie dzięki analizom składów (TUTAJ).


Emulsje, płyny i żele do higieny intymnej LACTACYD - praca nad tym postem, o który sami mnie prosiliście, uświadomiła mi ile rodzajów Laktacydów istnieje na rynku. Tajemnicą poliszynela jest natomiast to, że część z nich się dubluje składowo pod różnymi nazwami. Nieładnie! Analizy składów znajdziecie TUTAJ.
Kosmetyki do włosów Wierzbicki&Schmidt - po ich cenach i popularności sygnujących markę Panów spodziewałam się czegoś dużo lepszego. Składy są dość standardowe, a najkrócej można je opisać jednym hasłem: proteiny do oporu. Analizy składów tych "cudów" znajdziecie TUTAJ.

Nie spodziewałam się, że popełniłam ich aż tyle ;).

A czy Wy sugerujecie się składem w czasie swoich zakupów - nie tylko kosmetycznych?

Komentarze

  1. Oleokremy są kapitalne! Zieloną maskę Perfect me też lubię. Ano i te dwie nowości Joanny. Super.

    OdpowiedzUsuń
  2. Analizy składów to bardzo przydatna rzecz. Ja dopiero się tego uczę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzięki za analizy składów. Zawsze warto wiedzieć, co jest w danym kosmetyku.
    Jestem ciekawa, co Pani myśli na temat kosmetyków z firmy Eveline. Mnie strasznie uczulił jeden puder transparentny, a teraz żadnych podkładów nie mogę używać. Nie wiem, czy kosmetyk jest w stanie takie coś zrobić twarzy. Pisałam do firmy i na fb odpowiedzieli, żeby na maila wysłać, ale mogli chociaż odpisać przepraszamy za zaistniałą sytuacje.
    Nie wiem, czemu ta firma jeszcze nie została wycofana. Sporo dziewczyn ma na tą firmę uczulenie.
    Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Raczej nie oceniam marek całościowo. Z Eveline lubię odżywki do paznokci i serum do rzęs oraz wszelkie serum "cellulitowe", natomiast na składowe porażki wyglądały peelingi enzymatyczne tej marki.

      Usuń
  4. Pewnie, że zwracam uwagę na skład i to nie tylko w przypadku kosmetyków :)

    Zaciekawiłaś mnie OleoKremami BIOVAX oraz kremami Miya Cosmetics, wypadłam z polskiej oferty ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Kasiu, doradziłabyś mi znowu z kremem pod oczy? Który skład wydaje się fajniejszy i który byś wybrała?
    Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Squalane*, Pentylene Glycol, Glycerin, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Sorbitan Stearate*, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate*, Polyglyceryl-6 Palmitate/Succinate*, Cetearyl Alcohol*, Sucrose Cocoate*, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Xanthan Gum, Parfum.

    Snail Secretion Filtrate, Glycerin, Butylene Glycol, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Niacinamide, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Glycerylstearate, Phytosqualene, Octyldodecyl Myristate, Cetearyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Beeswax, Dimethicone, Stearic Acid, Sodium Hyaluronate, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate-20, Sodium Hyaluronate, Hydrolized Wheat Protein, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Palmitoyl Pentapeptide-4, Portulaca Oleracea Extract, Betula Platyphylla Japonica Juice, Adenosine, 1,2 octanediol, Ethylhexylglycerin, Tropolone, Disodium EDT [Źródło]

    Aqua, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol & Ceteareth 20, Carbomer, Triethanoloamine, Cranberry Extract, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Argania Spinosa Oil/Argania Spinosa Kernel Oil, Bityrospermum Parkii, Rice Extract, PEG-8 Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, CI14720, Parfum
    Szukam głównie czegoś na noc, więc obecność filtrów jest mi obojętna. :)
    Czego Ty teraz używasz pod oczy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wszystkie te kremy warte są zawieszenia na nich oka, ale jedynka i dwójka przekonują mnie bardziej.

      Obecnie mam krem z Vis Plantis Atopy Tolerance i koncentrat z Rival de Loop Zell Intense ;)

      Usuń
    2. A jakbys miala wybrac 1? To piewszy czy drugi?

      Usuń
    3. Mam problem z takimi pytaniami, bo w realu wzięłabym oba xD. Ale jeśli już wybierać na siłę, to drugi.

      Usuń
  6. O wielu mi przypomniałaś i chyba niebawem zapełnią moje półki :P

    OdpowiedzUsuń
  7. zainteresowałam się Joanna tym szamponem z drożdżami ...Musze go koniecznie kupić bo jestem na etapie kuracji drożdżowej ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. W wolnej chwili przejrzę wszystkie składy! :) Uwielbiam Twoje posty, bo są bardzo wartościowe i można się z nich bardzo dużo dowiedzieć. Jesteś jedną z niewielu bloggerek, które skupiają się bardziej na treści niż zdjęciach :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Miałam kilka z tych kosmetyków, ale tak naprawdę nie przyglądałam się składom :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz